Шепетівський дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) №11  "Дзвіночок"
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 51
Головна » Файли » Сторінка психолога

У розділі матеріалів: 11
Показано матеріалів: 1-11

Батьки-телекран-діти: екологічність взаємодії

Один із кіногероїв захоплено стверджував, що за телебаченням - майбутнє, тому, передбачав він, не буде ні газет, ні кіно, ні театрів, а буде лише саме телебачення. Якихось тридцять років тому ці слова сприймали іронічно, але сучасники бють на сполох: телебачення заміщає реальність. А найбільше від цього потерпають діти, для них телебачення - як гра із сірниками.

 

Журнал:

Практичний психолог: Дитячий садок

Номер:

№ 08/2015

Сторінка психолога | Переглядів: 90 | Завантажень: 0 | Додав: 1111111 | Дата: 10.04.2018 | Коментарі (0)

Психологічні рекомендації з гендерного виховання

 1. Ніколи не забувайте,що перед вами не просто дитина,а хлопчик чи дівчинка з властивими їм особливостями сприйняття,мислення,емоцій. Виховувати,навчати і навіть любити їх треба по-різному. Але обов’язково – сильно.
 2. Ніколи не порівнюйте хлопчиків та дівчаток,не ставте одних за приклад іншим:вони різні,навіть за біологічним віком – дівчатка звичайно старші від своїх ровесників-хлопчиків.
 3. Не забувайте,що хлопчики і дівчатка по-різному бачать,чують,відчувають дотик,по-різному сприймають простір і орієнтуються в ньому, а головне – по-різному осмислюють усе, з чим стикаються у цьому світі. І вже, звичайно, не так, як ми дорослі.
 4. Пам’ятайте: коли жінка навчає та виховує хлопчиків, їй мало знадобиться свій дитячий досвід. Порівнювати себе у дитинстві з ними – неправильно і морально.

Дорослі, якщо у вас проблема у спілкуванні з дитиною, якщо ви не розумієте один одного, не поспішайте звинувачувати в цьому її.

Матеріал взято  https://sites.google.com/site/krivoyrogkzsh37/telefonnij-dovidnik/poradi-psihologa/porati-psihologa-batkam/99

Психологічні рекомендації з гендерного виховання

 

Сторінка психолога | Переглядів: 56 | Завантажень: 0 | Додав: 1111111 | Дата: 10.04.2018 | Коментарі (0)

Поради батькам майбутніх першокласників

 1. Для дитини ви - зразок мовлення, адже діти вчаться мови, наслідуючи, слухаючи, спостерігаючи. Ваша дитина обов’язково говоритиме так, як ви.
 2. Дитина успішно засвоює мову в той момент, коли дорослі слухають її, спілкуються з нею, розмовляють. Виявляйте готовність слухати. Якщо роль слухача вас втомлює, якщо ви поспішаєте, не забувайте: терпіння, виявлене вами в дошкільний період, суттєво полегшить ваші проблеми в майбутньому.
 3. Приділяйте дитині якомога більше часу. Саме в дошкільні роки закладаються основи впевненості в собі та успішного мовного спілкування поза сім’єю. Від ступеня раннього мовного розвитку залежатиме подальший процес розвитку дитини в школі.
 4. Не забувайте, що мова та мовлення краще розвиваються в атмосфері спокою, безпеки та любові.
 5. У кожної дитини свій темперамент, свої потреби, інтереси, симпатії та антипатії. Поважайте її неповторність.
 6. Ставте для себе та для дитини реальні завдання. Ведіть і спрямовуйте, але не підштовхуйте.
 7. Забезпечуйте дитині широкі можливості користування кожним із 5 відчуттів: вона повинна бачити, слухати, торкатися руками, куштувати на смак і відчувати різноманітні елементи навколишнього світу.
 8. Допомагайте дитині розвивати дрібну моторику м’язів руки, аби їй було легше опанувати письмо. Для цього необхідно багато вирізати, малювати, зафарбовувати, будувати, складати невеликі за розміром деталі, зображення тощо.
 9. Забезпечуйте всі можливості та умови для повноцінної гри дитини.
 10. Допомагайте дитині осягнути склад числа. Немає необхідності, щоб дитина механічно могла лічити до 100 і більше. Нехай вона рахує до 10-20, але їй вкрай необхідно розуміти, знати, з яких чисел можна скласти 5, а з яких – 7 тощо. Це є основою понятійного розуміння основ арифметики, а не механічного запам’ятовування.
 11. Працюйте з дитиною над розвитком її пам’яті, уваги, мислення. Для цього сьогодні пропонується багато ігор, головоломок, задач у малюнках, лабіринтів тощо в різних періодичних та інших виданнях для дітей.
 12. Запровадьте для дитини вдома єдиний режим і обов’язково дотримуйтеся його виконання всіма членами родини.
 13. Дитина повинна мати вдома певне доручення і відповідати за результат його виконання.
 14. Необхідною умовою емоційно – вольового розвитку дитини є спільність вимог до неї з боку всіх членів родини.
 15. Не завищуйте і не занижуйте самооцінку дитини. Оцінюйте її результати адекватно, і доводьте це до відома.

Матеріал  взято  http://nvk3.at.ua/index/poradi_psikhologa_batkam_majbutnikh_pershoklasnikiv/0-129

Сторінка психолога | Переглядів: 72 | Завантажень: 0 | Додав: 1111111 | Дата: 10.04.2018 | Коментарі (0)

Не в кожній родині в батьків є можливість залишатися з дитиною вдома. Що ж робити тим, хто змушений залишати дитину без догляду? Психологи називають 10 правил поведінки працюючих батьків.

Правило перше.
Не приходьте додому голодними.
Голод не тітка. Із-за нього людина стає дратівливою і нетерплячою. У деяких на цьому тлі починаються головні болі. Намагайтеся перед приходом додому випити хоча б чашку чаю або з’їсти йогурт.

Правило друге.
Не перевтомлюйтеся.
Надмірне фізичне й розумове навантаження погано впливає на самопочуття. Людина стає дратівливою. Дитина зовсім не винна в тому, що вас завантажили на роботі, до того ж вона не зрозуміє чому викликала роздратування. Переступаючи поріг будинку, залишайте за дверими всі «дорослі» проблеми.

Правило третє.
Правильно розставляйте пріоритети.
Ніколи не говоріть про роботу так, щоб дитина могла подумати, що робота важливіше за неї. Робота вам подобається, а дитину ви любите.

Правило четверте.
Спілкування з дитиною важливіше всього.
Не варто відштовхувати дитину, якщо вона прийшла до вас у той момент, коли ви зайняті готуванням вечері або взяли роботу додому. Дитина це людина, а вечеря й робота можуть і почекати.

Правило п’яте.
Дитина повинна бути помічником і рівноправним членом родини.
Не дискримінуйте дитину, доручаючи йому саму неприємну роботу по дому. Наприклад, миття підлоги, посуду. Чому дитина повина виносити сміття? Так, тому, що командуєте ви.

Правило шосте.
Не самостверджуйтеся за рахунок дитини.
Ви доросла людина, і тільки із цієї причини ви більше знаєте й умієте. Ви краще миєте посуд і граєте в комп’ютерні ігри.
Але якщо ви прагнете, щоб ваша дитина на відміну від багатьох інших сучасних дітей виросла упевнененою у собі й у своїх силах, спілкуючись із нею, постарайтеся поводитися так, щоб вона почувавала себе вмілою і кмітливою.

Правило сьоме.
Робота всього лише засіб для забезпечення родини.
Якщо робота для вас стала сенсом життя, заводити дітей не варто. Діти в таких родинах нещасливі. І квапляться скоріше вирости. Це ознака нездорової родини.

Правило восьме.
Умійте слухати.
Багатьом батькам здається, що все вчинене дитиною, усі її слова – незначні й неважливі. Він же маленький, що там може бути «глобального». Насправді всі справи , слова й вчинки дитини так само важливі, як і ваші. І якщо ви будете зневажливо або глумливо дивитися на інтереси й справи дитини, ніякої довіри між вами не буде. Не оцінюйте вчинки дитини, а постарайтеся їх зрозуміти.

Правило дев’яте.
Радьтеся з дитиною.
Повірте, дитині цікаво, чим ви таким займаєтеся на роботі. Розповідайте йому про ваші думки, переживання. Запитаєте в нього поради, а ще краще, скористайтеся ними. Не думайте, що дитина ще «не доросла» до «дорослих» справ. Це не так. Вона може багато чого не розуміти, але дуже добре почуває емоції, і тому вас можуть здивувати дитячі поради. До всього іншого, радячись, ви формуєте в дитини здатність виражати власну точку зору, показуєте, що між близькими людьми важливі відвертість і довіра.

Правило десяте.
Не докоряйте шматком хліба
Уникайте згадувати про матеріальну залежності дитини від вас. Це ранить дитину й принижує її. У неї може скластися думка, що вона вас обтяжує, і ви утримуєте його з почуття обов’язку, що в корені не вірно. Все повинне бути по любові. До того ж, у старості, коли ви виявитеся в положенні залежного, вам не доведеться соромитися того, що ви говорили колись.

Тому батькам слід більше спілкуватися з дітьми, гратися разом з ними, розповідати казки, заохочувати дітей за правильну вимову звука, слова, речення, виконувати поради логопеда, вихователя, закріплювати досягнуті успіхи.

Матеріал   взято   з  сайту  http://abetka.ukrlife.org/10pravyl.html.10 правил спілкування з дитиною

Сторінка психолога | Переглядів: 61 | Завантажень: 0 | Додав: 1111111 | Дата: 10.04.2018 | Коментарі (0)

                                                     Шановні батьки!                               

Всіх у вас на слуху слово «адаптація». Кожен з вас також пережив цей стан. Згадайте свій стан, коли ви вперше прийшли на роботу, в новий колектив.

Що ж значить адаптація для вашої дитини?

Далі...

http://dnz11sh.ucoz.com/load/storinka_psikhologa/storinka_psikhologa/adaptacijnij_proces_doshkilnikiv_dali/18-1-0-208

Сторінка психолога | Переглядів: 84 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 01.11.2017 | Коментарі (0)

  Родина, як відомо, є першим соціальним інститутом, а отже, має особливе зна­чення для становлення життєвої компетентності дошкільника як особистості. Далі...
Сторінка психолога | Переглядів: 143 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 17.01.2017 | Коментарі (0)

Вступ дитини до школи – дуже важливий і хвилюючий момент для кожного з батьків.
       Вас турбує питання наскільки ваша дитина готова до школи? Далі...
Сторінка психолога | Переглядів: 106 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 17.01.2017 | Коментарі (0)

Далі...

Сторінка психолога | Переглядів: 191 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 11.05.2015 | Коментарі (0)

У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі».

Хваліть її в кожному випадку ,коли вона цього заслужила  , підкреслюйте успіхи . Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах .Уникайте повторень слів «ні» і «не можна» .Говоріть стримано ,спокійно і м’яко. Давайте дитині тільки одне завдання на певний відрізок часу ,щоб вона могла його завершити.Для підкріплення усних інструкцій використовуйте зорову стимуляцію.Заохочуйте дитину до всіх видів діяльності ,що вимагають концентрації уваги.Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня . Час прийму їжі ,виконання домашніх завдань і сну повинний відповідати цьому розпорядкові .Уникайте по можливості скупчень людей. Перебування у великих магазинах ,на ринках ,у ресторанах тощо чинить на дитину надмірно стимулюючий вплив .

Під час ігор обмежуйте дитину тільки одним партнером . Уникайте неспокійних , гучних приятелів . Оберігайте дитину від стомлення , оскільки воно призводить до зниження самоконтролю і наростання , гіперактивності . Давайте дитині можливість витрачати надлишкову енергію . Корисна щоденна фізична активність на свіжому повітрі :тривалі прогулянки ,біг ,спортивні заняття.

                                                                                                                                                           

Сторінка психолога | Переглядів: 174 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 08.02.2014 | Коментарі (0)

         Виховувати дитину – велике мистецтво, тому що сам процес виховання – це безперервна робота серця, розуму і волі батьків.


Сторінка психолога | Переглядів: 221 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 27.01.2014 | Коментарі (1)

Основним мотивом гри у дошкільному віці є інтерес дитини до діяльності дорослих, намагання приєднатися до неї, відтворити її особливості.            
Особливістю гри є те, що займатися нею спонукає дітей інтерес не до результату, а до процесу діяльності. Цим гра істотно відрізняється від інших видів діяльності (праці, навчання), які в основному спрямовані на досягнення того чи іншого результату (виготовлення певного продукту, одержання певних знань тощо). Так, домашня господарка трудиться для того, щоб прибрати приміщення, випрати білизну, приготувати обід тощо, а дитина, яка наслідує її в грі, робить це заради інтересу до її дій і ніякого продукту в результаті її гри не виходить.
   
Сторінка психолога | Переглядів: 392 | Завантажень: 0 | Додав: Admin | Дата: 20.01.2014 | Коментарі (2)

Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту

Шепетівка вул.Чкалова 34
Безкоштовний хостинг uCoz