Шепетівський дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) №11  "Дзвіночок"
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 49
Головна » Файли » Сторінка керівника » Звіт завідувача

Звіт керівника Шепетівського дошкільного навчального закладу №11 «Дзіночок» Шахрай Н.В. за 2015/2016 н.р.Далі...
03.06.2016, 13:42

 1. ПЕРСОНАЛЬНИЙ ВНЕСОК КЕРІВНИКА У ПІДВИЩЕННІ РІВНЯ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНО_ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ.

1.1.Створення умов для забезпечення рівного доступу для здобуття якісної освіти

ДНЗ №11 “Дзвіночок” працює за п’ятиденним робочим тижнем та режимом, затвердженим статутом закладу:

1 група – 24 год. (цілодобова)

1 група – 12 год. (чергова)

7 група – 9 год. режимом дня.

Протягом 2015-2016 н.р. в закладі функціонувало 9 груп – 7 дошкільних : 1 група раннього віку для дітей 3-го року життя, 2 молодших – 4 р.ж., 2 середніх – 5 р.ж., 2 старших – 6 р.ж. та 2 перших класи – 7 р.ж..

Дошкільний навчальний заклад відвідувало 211 дітей, з яких діти дошкільного віку – 145 , учні перших класів – 66 дітей. За проектною потужністю дошкільний заклад розраховано на 151 місце для дітей від 2 до 6(7)років. Групи нового набору комплектувались у травні - серпні, зарахування дітей відбувалось протягом навчального року .

В цьому навчальному році ми випустили – 2 групи випускників - 38 дітей (в минулому році – 41), та прийняли – 46 дітей ясельної та молодшої групи. Це свідчить про динаміку росту кількості дошкільників в закладі, що є позитивним.

1.2.Вжиті заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-го року життя.

Враховуючи необхідність соціально-педагогічного патронату, педагогами установи щорічно проводиться облік дітей мікрорайону. Відповідно до соціально-педагогічного патронату кількість дітей дошкільного віку в мікрорайоні в 2015 р. – 215 (в порівняні з 2014 – 236), кількість дітей 5-го року життя – 35 дітей (2014р. – 41), усі діти 5-річного віку охоплені дошкільною освітою.

На базі ДНЗ працює загальноміський консультпункт для батьків, де батьки мають можливість отримати відповіді на свої питання щодо навчання та виховання дітей (Вихователь-методист Байдюк С.І., практичний психолог Власюк К.М.) Протягом навчального року до консультативного пункту батьки зверталися лише один раз.

1.3.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Планомірно проводилася робота щодо впровадження передового перспективного досвіду в практику роботи педагогів ДНЗ. З метою поширення та впровадження в передового педагогічного досвіду вихователя Пукальської І.М.., з теми «Мовленнєво-комунікативна діяльність дітей дошкільного віку», було проведено майстер клас та презентація досвіду роботи педагога на рівні міста.Слід  зазначити результативність та ефективність впровадження в практику роботи закладу досвіду роботи Тищук М.П. з фізичного виховання, а сам організація оздоровчих технологій .Неможливо забезпечити якісний процес навчання, розвитку та виховання дитини дошкільного віку без досягнень сучасної педагогічної науки, а саме інноваційних технологій. Для створення сучасного інноваційного простору усі педагоги закладу впроваджують в практичну діяльність інноваційні технології.

1.4. Організація різних форм роботи в повсякденному житті для розвитку творчих здібностей дітей

За бажанням батьків та дітей була організована робота гуртків, спрямована на розвиток творчих здібностей та обдарованості дошкільників. Гуртковою роботою були охоплені діти середньої та старших груп .

Традицією дошкільного закладу є проведення театральних дійств учасниками музично – театралізованої студії «Капітошка», до участі в яких долучаються працівники закладу та вихованці. Особливістю їх проведення є те, що на відміну від професійних театрів вистави несуть навчально-виховний зміст та максимально залучають до участі дітей.

1.5. Організація освітнього процесу.

Зміст навчально-виховного процесу в закладі визначався Базовим компонентом дошкільної освіти, програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», Програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт". Протягом року діти оволодівали знаннями, вміннями та навичками  відповідно до вимог програм.

Протягом дня гармонійно поєднуються:

заняття ( мовлення, математика, екологія, валеологія, економіка, грамота, малювання, ліплення, аплікація, музика, фізкультура, безпека життєдіяльності, правове виховання)

прогулянки ( спостереження, ігрова , трудова діяльність, індивідуальна робота), сон, прийом їжі (сніданок, обід, вечеря).

Вихователі продовжували роботу по створенню відповідного розвивального середовища, значно поповнилась  кількість іграшок, розвивальних ігор, демонстраційного та роздаткового матеріалів, художньої та методичної літератури для реалізації основних завдань програми за якими працюють вікові групи.

2.ВЖИТІ КЕРІВНИКОМ ЗАХОДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОХ БАЗИ ЗАКЛАДУ.

Заклад працює за затвердженим кошторисом, в межах виділених асигнувань. Протягом 2015р. по кошторису на предбання предметів, матеріалів, обладнання і інвентаря було виділено: 8010 грн., у 2016р. – 13150 грн.

Також, за рахунок бюджетних асигнувань у 2015 та 2016 р.р. проведено частково капітальний ремонт покрівлі даху на суму 93 855 грн. та проведено капітальний ремонт із заміною віконних та дверних блоків на суму 138 560 грн. Всього замінен вікон – 39 ,дверей - 2.

Придбано за бюджетні кошти:

 • плиту електричну -8750 грн.
 • мийки для харчоблоку  - 4020 грн.
 • бойлер – 1860 грн.
 • Підписка періодичних видань – 1644 грн.
 • фарба – 1644 грн.

  Щорічно модернізується територія закладу: квітники, ділянки для трудової діяльності дітей, спортивний майданчик, розпочато облаштування ігрових майданчиків для двох груп, оновлено огорожу (допомога директора ТД “Шепетівський цукор” М.Агаркова), завезено пісок та грунт (депутат обласної ради В.Мовсісян), дошки для ігрового обладнання (ДП “Шепетівський лісгосп”). Стан будівель, споруд та інженерних мереж знаходяться у задовільному стані.

 Стан технічних засобів навчання задовільний, дотримуються умови зберігання. Музична та спортивна зали забезпечено відповідним  обладнанням.

 Стан харчоблоку задовільний, забезпечено технологічним обладнанням в повному обсязі, проте потребують заміни посуд та столи (згідно припису СЕС).

Стан обладнання медичного кабінету, ізолятору   задовільний.

Стан збереження меблів у групових кімнатах та приміщеннях  задовільний.

Прилади  обліку енергоносіїв повірено.

Заклад  забезпечено комп’ютерною технікою: 2 ноутбуки,  2 ПК, 3 принтери.

Стан протипожежного обладнання   задовільний, були придбані вогнегасники (6 шт.), замінені пожежні рукави (4 шт.). Проте, існує  потреба у придбанні вогнегасників та подальшій заміні пожежних рукавів.

3.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання

Залучення додаткових джерел фінансування здійснювалось  згідно Статуту ДНЗ, яким  було  передбачено отримання коштів батьків або осіб, які їх замінюють; добровільні   пожертвування   і  цільові  внески  фізичних  і юридичних осіб, інші кошти не заборонені законом.

Актуальним сьогодні є питання матеріальної підтримки з боку батьківської громадської діяльності дошкільного закладу.

Згідно рішення батьківських зборів від 09.09.2015р. та рішення засідання батьківського комітету від 16.09.2015р. про Порядок  отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків в дошкільному навчальному закладі, було встановлено , що джерелами надходжень додаткових коштів є :

•    надання батьками добровільної благодійної допомоги на розвиток  закладу  з розрахунку 15 грн. з кожної сім'ї.

•    надання  батьками добровільної благодійної допомоги на розвиток  з розрахунку 15 грн. з кожної сім'ї.

•    надання благодійної допомог у вигляді товарів, робіт та послуг.

Таким чином,  протягом 2015-2016 року за допомогою даних надходжень були вирішені наступні питання:

1.Придбані меблі на суму 7700 грн. : ігрові модулі “Лікарня”, “Кухня”  - 1000 грн. (ясельна група), стінка “Будинок” - 3000 грн. (ст. гр “Капітошка”), ігрові модулі “Лікарня”, “Кухня” – 1500 грн. (ст. група “Дослідники”), лавочи , поличка– 700 грн. (“Яблучко”), учбова дошка обертова  - 1550 (“Дзвіночок”).

2.Придбано м’який інвентар на суму- 2451 грн: подушки 13 шт. – 845 грн. (ясельна група), рушники 24 шт. – 432 грн.(Дзвіночок), тканина для дитячих костюмів  - 1174 грн.

3.Посуд – 2073 грн.  (харчоблок, групи  “Яблучко”, “Смайлик”, “Бджілки”).

4.Миючі  та сучасні деззасоби   - 6255  грн.

5. Ігровий та дидактичний матеріал – 1997 грн. (Колосок, Дослідники)

6. Література – 1292 грн.

6. Праска – 424 грн. (пральня)

7.Картріджі та фарба – 805 грн. (бухгалтерія, методичний кабінет)

8.Будматеріали  - 5656 грн.

9.Освітлення та електроприлади – (лампи + тени до бойлерів) - 544 грн.

10. Канцтовари – 2019 грн.

11. Озеленення  (розсада) – 250 грн.

12. Заміна огорожі ( сітка + дріт) – 3300 грн

13. Інвентар для вулиці – вінники, лопати, граблі, відра – 530 грн.

На загальну суму  - 35 296     грн.

В фонд закладу поступило коштів:

Колосок –1500

Бджілка-1320

Смайлик-1192

Яблучко-1500

Дослідники- 2222

Дзвіночок-2037

Капітошка-1950

ВСЬОГО: 15733

4.Вжиті заходи щодо забезпечення дошкільного закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Педагогічний процес у ДНЗ забезпечують кваліфіковані спеціалісти: завідувач , вихователь-методист, практичний психолог, 2 музичні керівники,  12  вихователів.

Розстановка  кадрів здійснювалась адміністрацією закладу з урахуванням стажу та професійних навиків педагогічних працівників, зокрема: основним працівником на віковій групі призначались кваліфіковані педагоги, підмінними – молоді спеціалісти.

Освітній рівень педагогічного складу – 6 педагогів з базовою вищою освітою, 11 – з вищою освітою, 4 педагоги мають вищу категорію (Юріна Л.А., Нідзельська С.В., Байдюк С.І., Шахрай Н.В.), 3 – звання “вихователь-методист” (Пукальська І.М., Тищук М.П., Шахрай Н.В.

    Педагогічний колектив працездатний, ініціативний.  Протягом року усі педагоги приймали активну участь у методичних заходах, які проводились в дошкільному закладі та місті. Так,  в 2016 році  матеріали з досвіду роботи педагогів отримали призові місця на обласній вистаці педінновацій  - система роботи вихователів Байдюк С.І., Костік О.В. “Туристичними стежками міста” -ІІ місце, система роботи вихователя Юріної Л.А. “Громадянином бути зобов’язаний” – ІІ місце, система роботи вихователя Шахрай Н.В. “Культурно-масові заходи в ДНЗ” – І місце.

Педагоги створили позитивну психологічну атмосферу у групах, прихильно ставляться до дітей, про що свідчить і відсутність скарг протягом року. 

Надання соціальної підтримки та допомоги дітям сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей

В ДНЗ виховується чотири дитини із малозабезпечених сімей та одна дитина, позбавлена батьківського піклування.  Дітям даних категорій забезпечується право на безкоштовне харчування.

   Стан дитячого травматизму

Випадків дитячого травмування не зафіксовано. Педагогами закладу проводиться систематична робота щодо запобігання випадків травматизму серед дошкільників (згідно річного плану роботи) та просвітницька робота серед батьків.

6.Залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління діяльністю ДНЗ, співпраця з громадськими організаціями.             

  До вирішення завдань адміністрацією залучається батьківська громадськість:  в дошкільному навчальному закладі функціонує  рада закладу та батьківські комітети в кожній групі, які планують та здійснюють свою діяльність відповідно до Положення про  раду, статуту. Рішення приймаються на загальних зборах колективу та батьків, на засіданнях  ради закладу, групових батьківських зборах.

 В результаті спільної співпраці з батьками протягом року організовано:

 • роботу Ради ДНЗ,
 • батьківські збори,
 • спільні виставки «Осінній вернісаж», «Новорічна фієрія», «Великодній віночок»
 • акції «Облаштуємо майданчик», «Зустрічаємо птахів», (Яблучко, Дзвіночок, Бджілки)
 • музичні свята  та розваги
 • зустріч з вчителями майбутніх першокласників

Варто зазначити, що протягом року ми активно співпрацювали з різними організаціями міста, а саме:

 • ЗОШ №1,
 • ТД “Шепетівський цукор”
 • ДП “Шепетівське лісове господарство”
 • Депутатом обласної ради В.М.Мовсісяном
 • Підприємцями В.Цецерою, О.Стоцькою,

     Не вирішеними питаннями в ході підготовки до нового навчального року залишаються:

                - капітальний ремонт даху

-заміна віконних та дверних блоків

- придбання пральної машинки-автомат

- проведення протипожежних заходів в повному обсязі

- заміна вхідних воріт

    А на завершення свого звіту хочу подякувати всім за добросовісну працю, толерантність та порядність. Впевнена, що ми разом зуміємо вирішити ще багато питань та досягнути вагомих результатів в навчально-виховному процесі.

    Дякую за увагу, та прошу включитися до обговорення звіту. 

  

Категорія: Звіт завідувача | Додав: Admin
Переглядів: 213 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Друзі сайту

Шепетівка вул.Чкалова 34
Безкоштовний хостинг uCoz